Na sobotę 17 października zaplanowano 44 (liczba jak u Wieszcza) edycję rajdu turystycznego Kościańska Jesień nad Obrą. Organizatorzy – Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kościanie biorąc pod uwagę pogodę, która wcale nie przypominała złotej polskiej jesieni, obawiali się o frekwencję. Turyści jednak nie zawiedli, w imprezie uczestniczyło ich 328, a i pogoda nie była taka najgorsza.
Swoje drużyny wystawiły: Zespół Szkół nr 4 w Kościanie (najliczniejszą), Zespół Szkół nr 2 w Kościanie, Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie, Zespół Szkół w Starej Przesiece Drugiej, Szkoła Podstawowa w Starym Lubaszu, Gimnazjum w Pecnej oraz sekcja turystyki pieszej i rowerowej Kościańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z Poznania dojechał stały uczestnik kościańskich rajdów Marek Prętki. Prawie wszyscy turyści wybrali pieszą wędrówkę jako formę dotarcia na metę rajdu, chociaż do celu dojechała też grupa kolarzy z Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie. Organizatorzy przygotowali transport wszystkich uczestników pieszej wędrówki na miejsce startu we wsi Glińsko. Stamtąd malowniczą, polną drogą długa kolumna piechurów ruszyła w stronę Nowej Wsi. Dalsza część trasy prowadziła do Żegrowa. Tam na turystów czekała pani Marlena Kowalkowska – główny specjalista z Nadleśnictwa Kościan, pan Maciej Augustyniak z Leśnictwa Żegrowo oraz… grupa dębów – pomników przyrody z najokazalszym „Żegrowiakiem”. Leśnicy opowiedzieli młodzieży o dębach, pokazali dwór – siedzibę leśnictwa i oprowadzili po okolicy. Po kilkunastu minutach kolumna piechurów ruszyła dalej. Trasa wiodła wzdłuż torów kolejki wąskotorowej do świetlicy wiejskiej w Żegrówku gdzie zlokalizowano metę rajdu.
Na mecie wszyscy uraczyli się pyszną, jak zwykle, grochówką, otrzymali rajdowe znaczki oraz bawili się udziałem w konkursach. W konkursie krajoznawczym zwyciężyła Marta Sikora z Zespołu Szkól im. Marii Konopnickiej w Kościanie przed Adamem Lewandowskim i Jakubem Zielonką z Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie. W konkursach sprawnościowych chodziło o sprawne przejście po kamieniach przez rzekę (oczywiście suchą), przenoszenie ciężarów, w roli których wystąpiły ziarenka grochu, celny rzut lotkami do tarczy oraz jak najwolniejszą jazdę na rowerze. Najlepsi zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami. Wśród tych uczestników, którym nie powiodło się w konkursach rozlosowano drobne upominki. Po podsumowaniu imprezy uczestnicy zostali odwiezieni autokarami do Kościana.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia imprezy: pani Marlenie Kowalkowskiej i panu Maciejowi Augustyniakowi – pracownikom Nadleśnictwa Kościan, pani Zofii Ciordze – opiekunce świetlicy w Żegrówku, Starostwu Powiatowemu w Kościanie, kościańskiemu Urzędowi Miejskiemu, Ośrodkowi Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.