Na metę przy Szkole Podstawowej w Turwi przybyło na rowerach i pieszo 307 osób.
W rajdzie najliczniejszymi grupami była młodzież z Zespołu Szkół nr 4 i nr 2 w Kościanie
Wszyscy uczestnicy na mecie rajdu zjedli tradycyjną grochówkę i otrzymali okolicznościową plakietkę rajdową. Turyści mieli okazję zwiedzić pałac rodziny Chłapowskich, a w przypałacowym parku zobaczyć okazałe pomniki przyrody. Na mecie można było kupić przewodniki turystyczne, książeczki do turystyki kolarskiej i pieszej.
Podczas imprezy rozdano regulaminy nowopowstałej Regionalnej Odznaki Krajoznawczej PTTK „Turysta Ziemi Kościańskiej”. Regulamin ten jest również dostępny na naszej stronie internetowej http://koscian.pttk.pl.
Młodzież szkolna wzięła udział w konkursach rekracyjno-sprawnościowych i krajoznawczym. W najważniejszym konkursie krajoznawczym z wiedzy o Ziemi Kościańskiej i gen. Dezyderym Chłapowskim oraz przepisach ruchu drogowego pierwsze miejsce zajął Piotr Skrzypczak z Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie, drugie miejsce Kamil Grycz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach, trzecie miejsce Mariusz Wawer z Gimnazjum w Czempiniu. Zwycięscy w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Prezes Oddziału PTTK w Kościanie Tadeusz Krzyżanowski wręczył aktywnym działaczom odznaczenia i wyróżnienia: „Złotą Honorową Odznakę PTTK” otrzymał Janusz Lorych długoletni prezes Koła Terenowego nr 1, „Srebrną Honorową Odznakę PTTK” otrzymała Maria Garsztka członek zarządu oddziału PTTK, a „Za zasługi z pracą z młodzieżą” w stopniu złotym otrzymał Robert Padurek opiekun szkolnego koła PTTK przy 1 Liceum Ogólnokształcącym w Kościanie. Dyplomy Honorowe Zarządu Głównego PTTK otrzymali nauczyciele z Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie: Hanna Konieczna, Bogna Kaźmierczak, Halina Węgielska i Lucyna Napierała.
W godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy udali się w drogę powrotną do domu.