46 Kościańska Jesień nad Obrą
Łęki Wielkie, 22 października 2011
I. Organizator: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie przy współpracy: Starostwa Powiatowego w Kościanie, Urzędu Miejskiego w Kościanie, Urzędu Gminy w Kościanie, Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
II. Cel imprezy: Zachęcenie młodzieży i dorosłych do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Poznanie piękna Ziemi Kościańskiej.
III. Trasa piesza:
1. Konojad przystanek PKS (start ok. godz. 10:00) – szlakiem żółtym do Łęk Wielkich, (4 punkty na Odznakę Turystyki Pieszej).
2. Trasa dowolna.
IV. Trasa kolarska: dowolna min. 15 km, zgodnie z regulaminem Kolarskiej Odznaki Turystycznej.
V. Zgłoszenia należy przesyłać do 13 października 2011 roku, na adres: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie, 64-000 Kościan, Wały Żegockiego 2 lub pocztą elektroniczną: , opłacając jednocześnie wpisowe w wysokości 5 zł od osoby na konto Oddziału PTTK: Bank Spółdzielczy w Kościanie nr 02 8666 0004 0100 2050 2000 0001. Opiekunowie drużyn młodzieżowych powyżej 7-osobowych są zwolnieni z opłacenia wpisowego.
Istnieje możliwość przewiezienia uczestników z Kościana na miejsce startu rajdu oraz z mety rajdu do Kościana autobusem organizatorów. Drużyny, które chciałyby z takiego przejazdu skorzystać, muszą przy zgłoszeniu poinformować o tym organizatorów.
UWAGA! Drużynom, które nie zgłoszą się w terminie, organizatorzy nie gwarantują świadczeń!
VI. Meta i zakończenie rajdu. Boisko sportowe w Łękach Wielkich (w przypadku niepogody – sala wiejska). W godz. 10:30 – 12:30 wydawanie tradycyjnej grochówki i odznak rajdowych, potwierdzanie punktów na OTP i KOT, sprzedaż materiałów statutowo-organizacyjnych, konkursy rekreacyjno-sprawnościowe. Ok. godz. 11:30 konkurs krajoznawczy. Konkursy sprawnościowe od 11:00 do 12:00.
Podczas wędrówki można w pobliżu Łęk Małych zobaczyć grupę czterech kurhanów z późnego okresu kultury unietyckiej (1700 – 1500 lat p.n.e.). W Łękach Wielkich warto zwiedzić drewniany kościół pod wezwaniem św. Katarzyny i Niepokalanego Serca Marii zbudowany w 1776 roku z fundacji pisarza wielkiego koronnego Maksymiliana Mielżyńskiego.
VII. Obowiązki uczestników: odpowiedni ubiór turystyczny, posiadanie dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej, apteczki, koniecznie menażki i łyżki do grochówki. Uczestnicy przestrzegają postanowień „Karty Turysty". Ubezpieczenia dokonuje instytucja zgłaszająca lub uczestnicy we własnym zakresie.
Serdecznie zapraszamy na trasy!
Organizatorzy rajdu